Announcement

Collapse
No announcement yet.

Pomoc w uruchomieniu baniaka

Collapse
X

• Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

• Pomoc w uruchomieniu baniaka

Witam mój zbiornik to 140/60/50h sump 100/40/47h, odpieniacz twistman OB 200 in, wiadomo cyrkulatory itp, lampa Pacific diuna 10*80w,pompa obieg dcp 5000. Mianowicie na jakiej soli polecacie rozpocząć przygodę z zeovit, nie mam narazie jeszcze filtra zeolit czy można go umieścić w jednej z komór sumpa, oraz ogólnie jeśli można coś podpowiedzieć dziękuje

Witam . Ja tez będę startował na zeo z kilka tygodni nowe akwarium . Może przeczyta to admin i założy polski dział na forum . Czy twoje akwarium już działa . Bo wydaje mi sie ze masz o wiele za słabą pompę . Zeo jak umieścisz w przegrodzie ciężko ci będzie dobrać odpowiedni przepływ wody a musi być około 400l/h a po za tym jak będziesz nim potrząsać

Comment

Witam jeszcze jestem na etapie zalewania baniaka więc wszystko w toku, pompa wsadzę większą,, natomiast rozumiem iż zeolit w filtrze zeolitowym bo lepiej będzie ustawić przepływ.

Comment

Przepływ jest bardzo ważny jak nie najważniejszy od tego zależy jak mnożą sie bakterie . I łatwiej potrząsać kamykami w filtrze .

Comment

Witam jaka sól polecasz pod te metodę

Comment

Ja używam aquaforest reef salt

Comment

A czy ty już lecisz na zeovit czy będziesz zaczynać te metodę dopiero

Comment

Będę zaczynał . Narazie mam małe akwarium 150L . Zamówiłem już nowe w obiegu będzie około 800L . Przywiozą mi za 6-7 tygodni . Już mam kupione wszystko do nowego . Samp w szafce już podłączony tylko szkło postawić i zalać wodą

Comment

Working...
                X